Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzynia AGS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skrzynia AGS

    Zamieszczone przez rafiki
    ile ich masz?
    trochę ponad 300Gb :lol:
    Benio

  • #2
    Skrzynia AGS

    Cześć. Czy ktoś ma jakieś pojęcie co to takiego z punktu praktycznego, bo technicznie jakoś to ogarniam. Jak to faktycznie spisuje się do jazdy po małym mieście :?: jak pytałem po salonach VW/Skody to nie za bardzo da się odbyć jazdę próbną w takiej konfiguracji, bo ponoć sprzedaż tego jest na poziomie kilku % w skali kraju.
    Black Pearl, Elegance & RS LOOK
    @ by Tune-up Gdańsk
    TDI VP++ i jeszcze rośnie
    Antek

    Komentarz


    • #3
      Czytałem kiedyś , że do normalnej jazdy po mieście jest w porządku , gorzej jak trzeba mocniej przycisnąć , wolno zmienia biegi . Raczej taki standard dla takich skrzyń .
      Profil O2 Tour'ek -> http://www.autocentrum.pl/awc/bezele...-octavia-2012/

      Komentarz


      • #4
        W sierpniowym "auto motor i sport" jest porównanie takiej skrzyni z manualem. Zdaniem testujacych ta skrzynia kiepsko się sprawdza. Na Twoim miejscu przed zakupem koniecznie chciałbym się przejechać autem z takim wynalazkiem, aby sprawdzić czy mi odpowiada.
        OCTAVIA '01

        Komentarz


        • #5
          Czytałem to co do tej pory pojawiło się w prasie o tej skrzyni w tym aucie, ale w sumie to miałby być "maluch" do miasta a nie śmigania po trasie, więc te 17 do 100 jakoś mnie nie przeraża. Nie tylko ja bym tym jeździł a Pańcia tak bardzo przyzwyczaiła się do automatu, że w swoim UFO już parę razy zdusiła silnik, bo się zapomniała :szeroki_usmiech Wygoda wygodą, ale najbardziej interesuje mnie trwałość tego serwomechanizmu, bo w sumie skrzynia to nic specjalnego. maciek, w łódzkim żaden diler VAG nie ma tego do testowania. Podobnie było, jak pytałem o O3 z DSG to mi ktoś w końcu powiedział, że to jest za drogie w tym regionie ops: załapałem się dopiero w Gdańsku na taką jazdę, ale warunki były fatalne :arrow: śnieżyca i widoczność na max 30-40m :shock:
          Black Pearl, Elegance & RS LOOK
          @ by Tune-up Gdańsk
          TDI VP++ i jeszcze rośnie
          Antek

          Komentarz


          • #6
            O ile nic się nie zmieni to dzisiaj po południu odbiorę samochód dla żonki, Citigo Elegance 75 koników z ASG, pewnie za kilka dni będę w stanie coś więcej napisać jak to jeździ
            Spider
            ---------------
            Octavia II Elegance, 1.9 TDI (BKC) DSG + ESP + Xenon, Czerń Magiczna, chip tuning 140hp/300nm

            Komentarz


            • #7
              Spider, chłopie :wink: , masz za relację z jazdy
              Black Pearl, Elegance & RS LOOK
              @ by Tune-up Gdańsk
              TDI VP++ i jeszcze rośnie
              Antek

              Komentarz


              • #8
                No dobra, troszkę już pojeździłem więc pierwsze wrażenia z eksploatacji ASG poniżej.

                Pierwsze wrażenie - dziwnie, ruszasz i przy zmianie biegu lekkie zaskoczenie, ja mu gaz a on akurat bieg zmienia. Trzeba się przyzwyczaić (bo to nie DSG), jak się po jakimś czasie spodziewałem to przestaje przeszkadzać. Za to jazda w korkach bardzo fajnie, myślałem że to że nie rusza po puszczeniu hamulca będzie przeszkadzać, ale jak dla mnie jest OK. Bardzo ładnie i płynnie rusza, pod górkę o odpowiednim nachyleniu włącza się hill hold na jakieś 2 sekundy i jest super. Jak się jedzie pod górkę to sama robi oczywiście redukcję w razie potrzeby.

                Jazda jako pasażer - wrazenia jak z jazdy samochodem z ręczną skrzynią, absolutnie nic nie przeszkadza jeśli chodzi o zmianę biegów.

                Redukcja na dohamowaniu - moim zdaniem bardzo dobrze, nie zdarzyło się żebym ocenił że jest nie taki bieg, jak się hamuje to bardzo szybko na niskie biegi zrzuca.

                Rozpędzanie - przy delikatnej jeździe zmiany dość płynne, im wyższe biegi tym mniej jest to odczuwalne, piątkę przy spokojnej jeździe wrzuca już gdzieś około 55km/h.

                Przy ostrej jeździe oczywiście szarpie mocno, ale to jest przecież zrobotyzowany manual, to co ma niby zrobić? Moim zdaniem zmienia biegi akceptowalnie szybko i jak się depcze mocniej to kręci do wysokich obrotów jak trzeba - adekwatnie do wychylenia pedału; co więcej, jak się ostro jedzie to nie ma takiej tendencji do jechania na jak najwyższym biegu, trzeba na dobre kilka sekund uspokoić jazdę żeby skrzynia zaczęła jeździć po cywilnemu.

                Jazda na sekwencyjnej zmianie - bardzo fajnie, kupa zabawy z tym autkiem.

                Ciekawostka - jak się jedzie w trybie auto, to można zrobić ręcznie redukcję, dać gazu, jak się przestanie go cisnąć to skrzynia sama wraca w tryb auto - bardzo fajne jak się jedzie na automacie i trzeba szybko się przez moment rozpędzić. Jak się przestawi skrzynię w tryb manual najpierw, to już nie wraca do auto. Oczywiście można to zrobić wciskając gaz do dechy (albo do kickdown nawet), to redukcja i tak się zrobi, ale zwłoka wiadomo jest.

                Główny problem - trzeba brać poprawkę na zwłokę jak się depnie gaz mocniej, bo jeśli skrzynia zdecyduje że trzeba redukować to jest jednak około 1 sekundy zwłoki po dodaniu gazu.

                No i wreszcie opinia docelowej potencjalnej uzytkowniczki - po pierwszej przejażdżce zabrała mi Octavię z DSG i powiedziała żebym sobie sam tym maluchem jeździł bo ona woli ten większy . Ale jak się przejechaliśmy trochę dłużej wczoraj, trochę parkowań i ogólnie dłuższa jazda po mieście to chyba jej się zaczęło podobać, ogólnie to na działanie skrzyni nie narzekała.

                Podsumowując: DSG to to nie jest, ale za takie pieniądze jak ktoś często w korkach jeździ to jest to bardzo dobre rozwiązanie, na ten moment jestem zadowolony. Jak coś ciekawego zaobserwuję to napiszę.
                Spider
                ---------------
                Octavia II Elegance, 1.9 TDI (BKC) DSG + ESP + Xenon, Czerń Magiczna, chip tuning 140hp/300nm

                Komentarz


                • #9
                  Spider, dzięki kolego +1
                  Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                  @ by Tune-up Gdańsk
                  TDI VP++ i jeszcze rośnie
                  Antek

                  Komentarz


                  • #10
                    A czym się różni taka skrzynia od DSG? ma 1 sprzęgło? Jakby zautomatyzowany manual?
                    MOTUL, MILLERS, TANIE CZĘŚCI ZAMIENNE- BIAŁYSTOK!
                    511-265-453

                    Komentarz


                    • #11
                      jar-pol, lepsza nazwa dla AGS to zrobotyzowany, bo tak naprawdę to zwykły manual z serwomechanizmem do przełączania biegów i uruchamiania sprzęgła. Czytałem o tym w prasie motoryzacyjnej i necie, ale chciałem dopytać kogoś żywego, co jednak potwierdziło że do zwykłej jazdy jest to całkiem dobry wybór, zwłaszcza jak auto nr 1 ma automat :szeroki_usmiech
                      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                      @ by Tune-up Gdańsk
                      TDI VP++ i jeszcze rośnie
                      Antek

                      Komentarz


                      • #12
                        Po pierwsze to ASG nie jest do sportowej jazdy, jak ktoś chce ostro jeździć to niech kupuje manual.

                        Konstrukcja jest fajnym pomysłem, bo z tego co wyczytałem to to jest dokładnie ta sama skrzynia mechaniczna tylko z dołożona robotyką - całe 3 kg cięższa. Fajne o tyle że sprzęgło itp. elementy są wspólne dla obu skrzyń (a przynajmniej ja tak to rozumiem).

                        Żonka troszkę narzeka że dynamiki brak, ale to raczej wynika z przesiadki z turbo diesla 140km i 300nm na benzynę wolnossącą - nie jest przyzwyczajona do tak głębokiego wciskania pedału. Ja osobiście jak jeździłem to uważam że jest to bardzo sprawne autko miejskie.

                        Są pewne momenty kiedy mocy trochę brakuje, skrzynia zachowuje się podobnie jak kierowca z manualem - jak się wolno dojeżdża do skrzyżowania, to redukuje do 2 biegu, wtedy w razie czego nie ma czym depnąć w pierwszym momencie - ale kazdy normalny kierowca robi przecież tak samo, do 1 biegu to się redukuje praktycznie przy zatrzymaniu. Natomiast jak się rusza z miejsca, to dopóki samochód jedzie powoli to jest 1-szy bieg, na dwójkę wrzuca dopiero po lekkim rozpędzeniu.

                        W ramach ciekawostek - zjeżdżając ze stromej górki jadąc bez gazu około 60 km/h, na automatycznej pracy, zobaczyłem że skrzynia stwierdziła że wyraźnie potrzebuję hamować silnikiem i zrobiła redukcję do 4 biegu . Całkiem inteligentna bestia moim zdaniem.

                        W sumie o ile elementy wykonawcze nie porażają szybkością, to logika moim zdaniem jest naprawdę niezła, robi co może.
                        Spider
                        ---------------
                        Octavia II Elegance, 1.9 TDI (BKC) DSG + ESP + Xenon, Czerń Magiczna, chip tuning 140hp/300nm

                        Komentarz


                        • #13
                          A ciekawe jak z trwałością w stosunku do DSG albo zwykłego automatu? Wiadomo już coś?
                          MOTUL, MILLERS, TANIE CZĘŚCI ZAMIENNE- BIAŁYSTOK!
                          511-265-453

                          Komentarz


                          • #14
                            No właśnie, czy ktoś ma wiedzę czy w innych modelach VAG /poza Up i Mii/ taka skrzynia jest/była montowana :?:
                            Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                            @ by Tune-up Gdańsk
                            TDI VP++ i jeszcze rośnie
                            Antek

                            Komentarz


                            • #15
                              Z tego co wiem wynika że to jest nowy model skrzyni i Citigo/UP!/Mii są pierwszym przypadkiem użycia - chyba że się mylę, to piszcie
                              Spider
                              ---------------
                              Octavia II Elegance, 1.9 TDI (BKC) DSG + ESP + Xenon, Czerń Magiczna, chip tuning 140hp/300nm

                              Komentarz


                              • #16
                                A sam mechanizm sterujący to też nowość w VAG :?:
                                Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                @ by Tune-up Gdańsk
                                TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                Antek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Tony065
                                  No właśnie, czy ktoś ma wiedzę czy w innych modelach VAG /poza Up i Mii/ taka skrzynia jest/była montowana :?:
                                  nie
                                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Panda automat

                                    Panowie, Ja mam pande automat (duallogic) manual + elektroniczne sterowanie. Jezdzi to bardzo fajnie demon predkosci nie jest ale nie trzeba machać biegami. Ja ASG nie jeżdziłem ale jak działa tak samo jak w pandzie dla kobiety brałbym w ciemno:-)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Re: Panda automat

                                      Zamieszczone przez pitersoonn
                                      Panowie, Ja mam pande automat (duallogic) manual + elektroniczne sterowanie. Jezdzi to bardzo fajnie demon predkosci nie jest ale nie trzeba machać biegami. Ja ASG nie jeżdziłem ale jak działa tak samo jak w pandzie dla kobiety brałbym w ciemno:-)
                                      kochasz ją to bież
                                      Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        mascotte, pytanie zadałem, bo jazda po mieście dieslem 2.2l jest mało ekonomiczna, więc przydałby się jakiś "maluch". Mojej Pani spodobał się automat i dlatego rozglądam się za takimi zestawieniem jak to mówią "jazda po mieście na jednej nodze" ale w formacie mini, maxi już jest :diabelski_usmiech pośpiechu nie ma, najpierw trzeba sprzedać jej UFO, bo to w ogóle do miasta się nie nadaje.
                                        Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                        @ by Tune-up Gdańsk
                                        TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                        Antek

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Tony065
                                          pośpiechu nie ma, najpierw trzeba sprzedać jej UFO, bo to w ogóle do miasta się nie nadaje.
                                          ad:
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            marlej108, ale że co :?: też mi auto miejskie na gumach 225/45R17 i spalaniem na poziomie 8-9l do tego dość nisko zawieszone.
                                            Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                            @ by Tune-up Gdańsk
                                            TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                            Antek

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Jakieś konkrety o tym UFO, może się sprzedać szybciej niż myślisz :twisted:
                                              - Superb
                                              - Panda 1.2

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Hondy sie sprzedaja szybko, bo ich jak to mowia milosnicy (a moze fanatycy tej marki, jak moj kolega...) - Honda to nie samochod. Honda to religia ;-)
                                                wiec przypuszczam, że ze sprzedaza UFO nie bedzie zadnego problemu.
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez marlej108
                                                  ...Honda to nie samochod. Honda to religia ;-) ...
                                                  Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                                  @ by Tune-up Gdańsk
                                                  TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                                  Antek

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X